Вплив сауни на здоров'я людини

Вплив сауни на здоров'я людини

Сауни існують вже сотні років, але й досі дуже популярні. На це є свої причини, про які ми поговоримо в сьогоднішній статті. Тож, давайте обговоримо вплив сауни на здоров'я людини. 

Незалежно від того, користуєтесь ви класичною фінською сауною, інфрачервоною сауною чи паровою сауною, ви можете бути впевнені, що регулярне відвідування сауни позитивно впливає на ваше здоров'я. Дослідження показали, що перебування в сауні покращує кровообіг, знімає хронічний біль, зменшує скутість суглобів і, що не менш важливо, зміцнює імунну систему.

4

Чого ж можна очікувати від сауни? 

- Покращення кровообігу

Завдяки теплу наше тіло нагрівається, що збільшує частоту серцевих скорочень і покращує кровообіг. Таким чином, перебування в сауні можна порівняти з ходьбою на біговій доріжці. Згідно з дослідженнями, люди, які ходять у сауну хоча б 4 рази на тиждень по 20 хвилин, мають значно менший ризик серцевого нападу, інсульту та деменції.

 

- Зменшення відчуття тривоги та стресу

Перебування в сауні може знизити рівень гормону стресу кортизолу в організмі на 10–40% (згідно з дослідженням 2018 року, опублікованим у журналі «Медичні принципи та практика»). Відпочинок у теплі зміцнює організм, розслабляє його, покращує настрій і знижує рівень стресу.

 

- Свіжіша шкіра 

Якщо ви регулярно відвідуєте сауну, ви скоро помітите, що ваша шкіра стала більш сяючою. Тепло сприяє припливу крові до шкіри, яка починає потіти. Токсини та небажані речовини виводяться з організму разом із потом. Шкіра очищається і залишається красивою та здоровою.

 

- Покращення рухливості суглобів

Якщо ви страждаєте від болю у суглобах, маєте напружену спину чи м'язи, обов'язково спробуйте сауну. Сауна глибоко прогріває тіло, розслабляє м'язи і покращує рухливість суглобів. Сауну також цінують спортсмени, адже її рекомендовано відвідувати після тренувань, щоб прискорити регенерацію м'язів.

 

- Більш сильна імунна система

Сауна покращує терморегуляцію тіла. Тепло посилює функцію термочутливих нейронів, які допомагають краще керувати переходом між високими і низькими температурами. Це знижує ризик захворювань, пов'язаних із переохолодженням.